Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego,ZOND.

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Blok Reklamowy, reklamy, banery, ogłoszenia płatne.

Sponsorzy i fundatorzy nagród
Producent  wykrywacza rui, ultradźwiękowego testera ciąży oraz ultrasonografów przeznaczonych dla hodowców psów oraz lekarzy weterynarii.

Firma D-BOX poleca Państwu solidne, stabilne i estetyczne kojce dla psów, które zapewnią im odpowiednie i bezpieczne warunki.

K9-DINGO firma produkująca wyroby do szkolenia oraz treningu psów

Pożyczki gotówkowe od zaraz firma " Finan Pożyczki

Producent pucharów, medali - firma  SERYE

 Eminent  bardzo dobrej jakości karma dla psów i kotów

Głównym sponsorem wystaw w 2015 r. jest Agencja Ochrony QUALITER Security Service , Wrocław , ul. Skierniewicka 7A , tel. 71/ 793 33 24; e-mail:biuro@qualiter.pl    

 

   
 


       
 
Historia powstania

Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego w Polsce został zarejestrowany 21 lipca 1990 roku z siedzibą Zarządu Głównego we Wrocławiu (KRS 0000101324),z prawem powoływania oddziałów  terenowych,prace dotyczące statutu i działalności trwały już od 1989 roku. Główną inicjatorką założenia związku była Pani Marta Trzcińska,a wieloletnim prezesem ,treserem i sędzią  był Tadeusz Trzciński. Związek prowadzi Główną Księgę Rodowodową owczarków niemieckich długowłosych.Od momentu powstania związek prowadził przy udziale naukowców z Wrocławskiej Akademii Rolniczej dwa kursy Asystentów Kynologicznych, dlatego dysponuje własna bazą sędziów. Dzięki życzliwości władz miasta Wrocławia został przydzielony lokal na siedzibę związku.Związek organizuje dwie trzy wystawy w roku.Dnia 15 maja 2011 został wybrany nowy zarząd gdzie działa wielu młodych i zaangażowanych ludzi,którym zależy na rozwoju tego związku,a nowym prezesem jest Krzysztof Biernacki. Nowe władze związku współpracują z innymi organizacjami takimi jak KHRON,PKPR,z którymi to utworzono PUK-Polska Unia Kynologiczna,pod koniec 2012 roku został powołany oddział ZOND w Chełmku gdzie główną działaczką i organizatorką jest Pani Sylwia Karaśkiewicz.cdn.

Firma Eminent producent bardzo dobrej jakościowo karmy, specjalizuje się  w produkcji pokarmów suchych i mokrych dla psów i kotów, od końca 2013 roku jest wiodącym dostawcą karmy dla członków ZOND(regulamin Klubu Hodowców Eminent)(karta rejestracyjna klubu hodowców)

Informujemy wszystkich hodowców ZOND, że dnia 30 listopada upływa termin składania deklaracji Pit 6 (składa się ją każdego roku)-jest to zgłoszenie hodowli w Urzędzie Skarbowym, po paru tygodniach urząd przesyła decyzję w sprawie wymiaru zaliczek na podatek dochodowy od działów specjalnych produkcji rolnej. Przykładowa wysokość podatku od jednej jednostki hodowlanej w 2013 roku to 45,25 gr, od czterech dorosłych psów to kwota 181,00zł, która nie powoduje powstania zobowiązania podatkowego zgodnie z art.27 ustawy. Uważamy iż warto dopełnić tej czynności i cały rok mieć spokój z US. Formularze można pobrać przez internet PIT 6 ← (musisz kliknąć).


 OWCZAREK TO MÓJ ŚWIAT

Owczarki,labradory, ratlerki, yorki. Na świecie obecnie są setki ras psów. Ale dla ich właścicieli każdy z pupili jest tym jedynym i niepowtarzalnym. Za opiekę nad czworonogami gotowi są zapłacić każdą kwotę. Wiele zachowań psa bardzo Was denerwuje jak np. okazywanie agresji, ciągłe szczekanie i ujadanie, kopanie dołów w Waszym pięknym ogrodzie, lub co gorsza, podczas wizyty u Waszych znajomych, oraz różne reakcje lękowe. To wszystko dla psa jest naturalnym psim zachowaniem. Wasze życie nie pozwala Wam jednak, abyście pozwalali psu na takie zachowanie. Pamiętajcie też, że złe nawyki utrwalają się tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Pozbycie się ich też wymaga czasu. Jak długo to będzie trwało, to zależy od WAS i Waszej inteligencji w zrozumieniu psa. Zniecierpliwienie i brak konsekwencji tylko spowolni ten proces. Czasu na wychowanie i naukę psa nie można skracać ani przyspieszać. To WY jesteście nauczycielem i wychowawcą swojego psa i musicie dostosować metody i plan ćwiczeń do możliwości Waszych i Waszego ucznia. Pamiętajcie, że Wasz pies nie musi i nawet nie powinien uczyć się w takim samym tempie jak inne psy. Nie wolno ich zaszufladkować!. Pamiętajcie, że trudny pies wymaga więcej ruchu niż zwykle. Wspólna zabawa jest wspaniałym sposobem na odpoczynek psa. Bawcie się „mądrze” – tak, aby Wasz pies wiedział, że biega i bawi się ze swoim SZEFEM, a nie kolegą ze stada!.Najnowsze badania dowodzą, że psy uczą się, jak "zadowalać właścicieli". Dzięki świadomości tego posiadanie psa staje się jeszcze przyjemniejsze, a odrzucenie myśli o prymitywnej próbie sił między człowiekiem i zwierzęciem  przynosi wielką ulgę.

Aktualna pogoda w regionie

              INFORMACJE,WSKAZÓWKI   

                                                                                  

Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego gwarantuje Państwu czystość rasy,wyeliminowanie chorób genetycznych i psychicznych. Najważniejszym okresem w wychowie szczeniąt  jest okres od urodzenia do roku czasu , gdzie  szczególną uwagę należy zwrócić na żywienie , czyli dobór odpowiedniej karmy  w każdym okresie życia szczeniaka , nie zaszkodzi urozmaicenie żywienia poprzez podanie surowej marchwi ,orzechów , jabłek , buraków , gdy pies nie ma apetytu podajemy żółtko jajka z odrobiną cukru i paru kropel cytryny nie częściej jednak  jak dwa razy w tygodniu na pewno wzmocni to  apetyt . Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na  zdrowie szczeniąt jest ruch i odpowiednia eksploatacja , czyli nasz milusiński musi mieć dużo ruchu na świeżym powietrzu , lecz jednocześnie trzeba pamiętać aby pieska nie przeciążać , żadnych schodów , przeszkód , rowerów , bardzo długich wymuszonych spacerów itp. chodzimy tyle ile nasze pociechy same chcą. Odpowiednia ilość witamin jak i optymalna  ilość  ruchu zapewni im zdrowe mocne stawy i dobre samopoczucie na następne lata. Zawsze szczep swoje futrzaki na czas , odrobaczaj dwa razy w roku z powtórzeniami , natychmiast gdy zauważysz coś niepokojącego w zachowaniu swego pupila , z czym sobie nie możesz poradzić zgłoś się do lekarza weterynarii .

 
monitoring pozycji
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego